top of page
  • Writer's pictureAnna Paczek

O kilku więcej zadowolonych i zrelaksowanych pracowniczek i pracowników! Case study: Lindab

Updated: Nov 20, 2023

A może jedne zajęcia sportowe w firmie to za mało i trzeba dać możliwość wyboru pracownikom? Właśnie na taki pomysł wpadła firma Lindab, specjalizująca się w wytwarzaniu, wprowadzaniu na rynek i dystrybucji produktów oraz rozwiązań systemowych dla wentylacji, klimatyzacji i budownictwa.

Jeśli prowadzisz firmę, a nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałeś, koniecznie przeczytaj to case study :)



Potrzeby Klienta:


W marcu 2022 roku, czyli dokładnie rok temu, podjęliśmy współpracę z firmą Lindab, która jako pierwsza zdecydowała się na cykliczne i regularne zajęcia jogi z Calm Benefits w swoim biurze. Od razu po dogadaniu szczegółów, umówiliśmy się na pierwsze spotkanie, na które przyszło bardzo dużo pracowników chcących sprawdzić, czy ta forma ćwiczeń im odpowiada.


Każdą z osób motywował inny cel uczestnictwa w zajęciach, ale wspólnie ustaliliśmy najczęściej występujące powody:


- chęć podjęcia się aktywności, która byłaby w biurze i nie ma konieczności przemieszczania się po pracy do innych miejsc, które często są nie po drodze do domu,

- zajęcia krótkie, ale skuteczne,

- ćwiczenia skupiające się na partiach mięśniowych, które szczególnie cierpią przy pracy biurowej.

To było niemałe wyzwanie! Rywalizowaliśmy z innymi formami aktywności sportowej, takimi jak jazda na rolkach czy turnieje siatkówki, które nasz Klient oferuje swoim pracownikom. Musieliśmy się zastanowić, dlaczego to właśnie nasze zajęcia dadzą największe korzyści zainteresowanym.

Rozwiązanie:

Zaczęliśmy od zebrania z pracownikami wywiadu, który wyklarował nam ich główne potrzeby i motywacje.

Następnie zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami opracowaliśmy plan 45 minutowych zajęć, dzięki któremu, nawet w tak krótkim czasie można było odczuć korzyści.


W skład zajęć zawsze wchodzi medytacja i

relaksacja, pozwalające na chwilę wyciszenia po stresie, który często towarzyszy nam w pracy. Zajęcia angażują szczególnie te części ciała, które są obciążone podczas pracy przed komputerem i siedzący tryb życia.


Oprócz standardowych ćwiczeń, przygotowaliśmy również ćwiczenia na nadgarstki, klatkę piersiową i biodra. Ze względu na inne zajęcia sportowe organizowane przez firmę, musieliśmy znaleźć jak najbardziej dogodny czas jogi w biurze. Po zmianach udało się ustalić: godzina 15.45 w co drugi czwartek.



Efekty:

Stopniowo kształtowała się stała grupa uczestników. Jest to pięć osób, które regularnie, co tydzień uczestniczą w zajęciach jogi. Jedyne o czym trzeba pamiętać przed wyjściem do pracy, to zabranie ze sobą stroju do ćwiczeń. Wykorzystujemy przestrzeń biurową, dzięki czemu udało się zoptymalizować dodatkowe koszty, wynikające z konieczności wynajmu sali sportowej. Sala konferencyjna raz w tygodniu zamienia się w salę treningową.


Dzięki temu, że joga, jest tylko jedną z wielu oferowanych przez Klienta form aktywności, pracownicy nie czują się zobligowani do uczęszczania właśnie na nią. Często brak możliwości wyboru, nie daje nam pełnej satysfakcji z formy zajęć. Dzięki różnorodności, którą wprowadził Lindab, uformowały się grupy sportowe, które są kameralne, przez co instruktorzy mogą skupiać indywidualną uwagę na każdym z uczestników.

A uśmiechy na ustach pracowników są najlepszym dowodem, że wszyscy poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem.



277 views0 comments

Comments


bottom of page